PDFBEAN

Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Ashleigh Barty: Svět č. 1 odchází z French Open se zraněním

2 min read
2019 mistr během druhého kola evidentně zápasila se svým pohybem zápas s Magdou Linette na dvorci Philippe-Chatrier, ztrácí úvodní set 6-1.

Barty, která si připoutala levé stehno, odešla z kurtu kvůli lékařskému timeoutu a nakonec odešla do poloviny druhého setu s skóre 2: 2, s odvoláním na zranění kyčle.

„Je to srdcervoucí,“ Barty řekl reportéři poté. „Měli jsme tak brilantní antukovou sezónu a trochu víc smát načasování než cokoli jiného, ​​aby se něco stalo o víkendu akutně a jen tak trochu vypršel čas, je zklamáním. neodnesou ty brilantní tři měsíce, které jsme měli, stejně jako to teď bolí.

„Udělali jsme všechno, naprosto všechno, co jsme mohli, abychom si dali šanci. Byl to malý zázrak, že jsme se mohli dostat na kurt pro první kolo.“

Barty vrací míč Linette během zápasu druhého kola jejich dvouhry u žen.

Australan dorazila na Roland Garros se zraněním, ale v úterý se jí podařilo projít zápasem prvního kola, přestože potřebovala ošetření levého boku. Poté přiznala, že „nebyla zcela stoprocentní“.

Poté, co dorazila do čtvrtečního utkání s připoutanou levou nohou, se zdálo, že její podání bylo brzděno a po uložení některých tří bodů brzkého brejku k vyrovnání skóre na 1: 1 ztratila Barty pět přímých her a ztratila první set za 36 minut.

Léčila se mimo kurt, ale nemohla pokračovat mnohem déle, šla k síti a potřásla si s Linette po čtvrté hře druhého setu.

„Jen jsem se pokusil dát šanci, pokusil jsem se dát šanci a uvidím, jaké to je,“ Barty řekl. „Zjevně jsme cvičili, měli jsme svá omezení a v podstatě jsme se snažili zůstat co nejčerstvější a nijak to nezhoršovat, ale v zápase, který je občas nevyhnutelný.

„Dnes se to zhoršilo a začalo to být ve stadiu, kdy to nebylo bezpečné. Jakkoli je to těžké, bylo to … muselo být provedeno. Hned od první hry jsem bojoval s bolestí a to se stalo příliš silným . “

Svět č. 45 Linette poprvé od roku 2017 postoupila do třetího kola v Paříži, kde bude čelit Tunisan Ons Jabeur.