Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Carlo Ancelotti se vrací do Realu Madrid, aby se stal podruhé manažerem

2 min read
Uspěje Zinedine Zidane v čele klubu poté, co bývalý hráč Realu minulý týden podruhé odešel jako manažer.
Ancelotti předtím v letech 2013 až 2015 dva roky řídil Real Madrid, vyhrál Ligu mistrů a španělština Pohár během stintu.
„Real Madrid sděluje, že Carlo Ancelotti bude novým vedoucím prvního týmu v příštích třech sezónách,“ klub řekl ve výpisu. „Zítra proběhne oficiální podpisový ceremoniál společně s prezidentem Florentinem Perezem ve městě Real Madrid.“

Italský manažer opustil svoji pozici manažera v Evertonu, aby se vrátil ke španělským gigantům. Poté, co se objevila zpráva o jeho odchodu, vydal se na Twitter poděkovat klubu.

„Rád bych poděkoval klubu Everton FC, mým hráčům a příznivcům za to, že mi dali příležitost řídit tento fantastický a historický klub,“ řekl řekl. „Rozhodl jsem se odejít, protože mám novou výzvu s týmem, který byl vždy v mém srdci, Real Madrid.

„Nechávám si brát všechny úžasné okamžiky, které jsme spolu zažili, a přeji Klubu a fanouškům vše nejlepší.“

Ancelotti, bývalý italský mezinárodní hráč, byl během své slavné hráčské a manažerské kariéry soustavně držitelem trofeje a je jedním z pouhých tří manažerů, kteří vyhráli tři Ligy mistrů.

61letý hráč dříve řídil evropské velmoci AC Milán, Chelsea, Paříž Saint-Germain a Bayern Mnichov a získal trofeje ve všech těchto klubech.

Během svého působení v Madridu s Realem pomohl klubu k jeho dlouho očekávanému 10. titulu Ligy mistrů v roce 2014, když ve finále porazil Atletico.

O rok později odešel, ale v roce 2021 se vrací po tříleté smlouvě po první sezóně Realu za 11 let bez zvednutí trofeje.

„Mám úplnou úctu ke všem spojeným s Evertonem a doufám, že mohou dosáhnout vzrušujících příležitostí, které mají před sebou,“ řekl Ancelotti prohlášení na webu Everton.
Pepe oslavuje vítězství s Ancelottim po čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů Ligy mistrů proti Atleticu Madrid.

„I když jsem si užíval pobyt v Evertonu, dostalo se mi nečekané příležitosti, která je podle mě v tuto chvíli pro mě a moji rodinu tím správným krokem.“

Zanechává Everton, aby hledal svého šestého stálého manažera za posledních pět let.