PDFBEAN

Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Elaine Thompson-Herah obhajuje olympijský titul na 100 m na jamajském pódiu

2 min read

Byl to jamajský čistý tah na stupních vítězů, na druhém místě byla Shelly-Ann Fraser-Pryce a bronz brala Shericka Jackson.

V horké, vlhké noci v Tokiu Thompson-Herah zlepšil 33letý olympijský rekord Florence Griffith Joynerové 10,62 a zároveň obhájil olympijský titul, který získala v roce 2016.

Oslavy začaly ještě předtím, než překročila hranici, ukazovala levou paží a radostně křičela.

Byl možný světový rekord Griffith Joynerové 10,49? „Rozhodně, kdybych neslavil,“ řekla novinářům Thompson-Herah a když se jí znovu zeptali na světový rekord, dodala: „Stále pracuji, stále se pracuje … Všechno je možné.“

Vítězství bylo devětadvacetiletou třetí zlatou olympijskou medailí, která jí přidala k titulu na 100 m a 200 m v Riu před pěti lety a napodobovala počin krajana Frasera-Pryce z let 2008 a 2012 o úspěšné obhajobě titulu na 100 m.

Další Jamajčan Usain Bolt skvěle vyhrál tři po sobě jdoucí zlaté olympijské medaile na 100 m a Thompson-Herah má nyní šanci udělat to samé v Paříži za tři roky.

Thompson-Herah, Fraser-Pryce a Jackson závodí ve finále ženy na 100 metrů mimo pole.

„Za tímhle 10.6 bylo hodně nervů a já jsem řekl:‚ Můžeš to udělat, už jsi tu byl, jen poprav, ‘“ řekla.

„Mám víc let. Je mi jen 29; není mi 30, není mi 40. Stále pracuji.“

Vzhledem k tomu, že se fanoušci v době pandemie drželi stranou od olympijských akcí v Tokiu, finále se konalo v téměř prázdném prostředí 68 000 míst olympijského stadionu.

Když byli před závodem představeni sportovci, světla na stadionu byla vypnuta a trať byla osvětlena jmény jednotlivých závodníků – oslnivý začátek závodu, který vzhledem k rychlým časům vyrobeným v rozjížďkách a semifinále sliboval velké drama .

Řádně doručeno, když Thompson-Herah šel krkem a krkem s Fraserem-Prycem v polovině cesty, než se v závěrečných fázích odtáhl.

Obhájkyně titulu mistra světa Fraserová-Pryceová, která dosáhla 10,74, má nyní na čtyřech olympijských hrách dvě zlata, stříbro a bronz na 100 m, zatímco Jackson-třetí na 10,76-k ní přidává stříbro na 4×400 m a bronz na 400 m z Rio.

Na otázku o oslavách, které pravděpodobně budou na Jamajce následovat, Fraser-Pryce odpověděl: „Doufám, že se nebrání zákazu vycházení, ale jsem si jistý, že bude pozoruhodné, když tři naše dámy stanou na stupních vítězů. stejně jako v roce 2008 je to neuvěřitelné.

„Doufám, že slaví se spoustou pozitivní energie, a oni oslavují každého sportovce a jen nás nadále podporují. Je před námi dlouhá cesta – máme 200 m a 4×100 m . “