October 28, 2021

PDFBEAN

Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Erling Haaland a Memphis Depay zaznamenávají hattricky, protože Norsko a Nizozemsko si zajistily důrazná vítězství v kvalifikaci mistrovství světa

2 min read

Haaland dal svůj třetí gól pozdě v úterním zápase v Oslu, když dvakrát skóroval v prvním poločase.

Kristian Thorstvedt otevřel skóre pro Norsko, které nyní vyhrálo čtyři ze šesti kvalifikačních zápasů pro Katar 2022, než Haaland zdvojnásobil vedení po obratné kontrole v Gibraltarově boxu.

The Borussia Dortmund hvězda dostala svůj druhý o 12 minut později, když se znovu ocitl v prostoru před brankou.

Thorstvedt málem dostal svůj druhý, když vyrazil střelu na vnitřní stranu tyče, ale byl to Gibraltar, který dal další gól, když se Reece Styche přidal ke třetímu gólu své země v kvalifikační kampani.

Návrat vypadal nepravděpodobně, protože Norsko tlačilo na prodloužení svého vedení ve druhé polovině. Alexander Sorloth vstřelil čtvrtinu své strany těsně před hodinou, než Haaland dokončil bodování-a svůj hattrick-zblízka.

Haaland slaví bodování proti Gibraltaru.

Holandská dominance

Vítězství nechává Norsko na druhém místě ve skupině G, na úrovni bodů s Nizozemskem, které porazilo Turecko díky třem gólům Depaye a po jednom Davymu Klaassenovi a náhradníkům Donyellovi Malenovi a Guusovi Tilovi.

Trvalo pouhých 54 sekund, než Klaassen otevřel skóre pro Nizozemsko, a o chvíli později se otočil na poskytovatele, aby Depay získal první.

Faul na Klaasena umožnil Depayovi vstřelit své druhé z penalty, než byl turecký obránce Caglar Söyüncü, který faul připustil za penaltu, vyloučen za druhou žlutou kartu těsně před poločasem.

Depay spočítal svou třetinu jednoduchou hlavičkou na čáře osm minut ve druhé polovině, než Til a Malen zaznamenali pátý a šestý Nizozemsko v závěrečných 10 minutách hry.

Cengiz Ünder gól po neopatrné hře vzadu ze strany hostitele byl jen útěchou, protože skóre 6-1 znamenalo největší porážku Turecka od října 1990, podle datového serveru Gracenote.
Depay dává svůj trest proti Turecku.
V úterních dalších kvalifikacích mistrovství Evropy Antoine Griezmann se stal 41. nejlepším střelcem Francie po boku Michela Platiniho na 41, když dvakrát vsítil při vítězství 2: 0 proti Finsku.

Mezitím Dánsko, které v této kvalifikační kampani zatím vstřelilo 22 gólů a žádný neinkasovalo, pokračovalo ve své silné formě vítězstvím 5: 0 nad Izraelem. Portugalsko, Chorvatsko, Slovensko a Skotsko byly mezi zeměmi, které v úterý zaznamenaly také vítězství.