November 30, 2021

PDFBEAN

Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Tadej Pogacar: Slovinská senzace cyklistiky si zajistila druhé vítězství Tour de France

4 min read
Po pravdě řečeno, Pogacarova nadvláda nad Prohlídka 2021 se pravděpodobně občas objevil téměř jako průvod, zvláště poté, co oba soupeři jako krajan Primoz Roglic a Geraint Thomas utrpěli havárie na začátku závodu.

Roglic ve třetí etapě těžce havaroval a o několik dní později odstoupil ze závodu. Přestože si na třetí etapě vykloubil rameno, Thomas jel dál, ale v žebříčku klesl.

V horách byl Pogacar pod tlakem Jonase Vingegaarda, když peloton dvakrát vystoupal na Mont Ventoux, ale Slovinec se vzpamatoval a zajistil, že neutrpěl žádnou časovou ztrátu. Slovinec poté vyhrál dva vrcholové cíle v Pyrenejích.

Jezdec týmu UAE Team Emirates zvítězil o pět minut a 20 sekund nad druhým dánským Vingegaardem.
Bylo měřítkem Pogacarovy dominance, že také získal polka dot a bílé dresy jako King of the Mountains a nejlepší mladý jezdec.

V loňském roce se Pogacar stal nejmladším vítězem slavného třítýdenního závodu od roku 1904 a prvním Slovincem, který oblékl žlutý dres, což je nejvyhledávanější cena cyklistiky.

Nejbližším soupeřem Tadeja Pogacar během Tour byl tým Jumbo Visma Jonas Vingegaard z Dánska, který skončil druhý.

Éra Pogacar

Pogacar se světu ohlásil šokujícím vítězstvím na loňské Tour de France.

Od té doby se stal bona fide sportovní superstar a jeho druhé po sobě jdoucí vítězství na Tour, které bylo v nedávné paměti jedním z nejmeteoritičtějších vzestupů jakéhokoli sportovce.

Stále jen 22 let vypadá Pogacar jako dominantní síla cyklistických Grand Tour po mnoho dalších let, ale Slovinec se vysmíval myšlence, že to byl začátek „éry Pogacar“.

„Nepovažuji to za‚ Pogacarovu éru ‘, “řekl slovinský cyklista novinářům poté, co si na 18. etapě zajistil další velící vítězství.„ To je podle mého názoru jen hloupé, ale určitě přichází nová éra.

„Uvidíme, jak mnoho mladých lidí postoupí na nejvyšší úroveň, a uvidíme spoustu bitev mezi všemi, tolik mladých jmen. Příštích několik let bude opravdu těžkých.“

Bývalý vítěz Tour de France Geraint Thomas, přestože připustil, že Pogacar je „talentovaný člověk“, řekl ITV4, že „nikdo není nepřekonatelný“.

Pogacar podpisuje polka dot dres.

Mnoho z těch, kdo bojují na nejvyšší úrovni, jsou Slovinci Pogacar.

Primoz Roglic, 31 let, se již stal jedním z nejlepších jezdců své generace dvěma vítězstvími v klasifikaci na Vuelta a España, zatímco pouhých 26 let Matej Mohoric je již dvojnásobným mistrem slovinských silničních závodů a může se pochlubit alespoň jedno individuální vítězství na každé ze tří cyklistických Grand Tour, což v pátek rozhodlo o jeho vítězství na jevišti.

Urska Zigart, přítelkyně Pogacar, získala na začátku této sezóny první profesionální vítězství své kariéry ve věku pouhých 24 let, což přispělo k rychle se rozvíjející cyklistické reputaci země.

Pro mladý spravedlivý národ je to pozoruhodný úspěch dva miliony lidí, která již začala sesazovat zavedenější síly cyklistiky. Francie, která nezískala vítěze Tour od Bernarda Hinaulta v roce 1985, má více než 67 milionů obyvatel.

Pogacarův výstup na slávu Tour de France by možná nebyl překvapením, jediným překvapením bylo, že se to stalo tak rychle.

Jen před třemi lety Pogacar vyhrál prestižní Tour l’Avenir, závod pro jezdce do 23 let, který následuje po závěru Tour de France a často po stejné trase.

Pogacar jede před Vingegaardem během 18. etapy mezi Pau a Luz Ardiden, 15. července 2021.

Pokud bylo vítězství Pogacaru věkem, letošní Tour nebyla vždy obyčejná plavba, ale poté, co žena natáhla transparent a způsobila havárii desítek cyklistů během první etapy.

Podle videozáznamu závodu o sobotním incidentu značka zasáhla německého jezdce Tonyho Martina, který jezdil na kole poblíž hlavy smečky. Martin spadl, což vedlo k následnému pádu desítek jezdců za ním.

Cyklisté hromadně padli a při srážce zůstaly kola a těla zamotaná na silnici. Pád udržel závod na několik minut.

Žena kdo údajně držel transparent, byl identifikován a podstoupil policejní výslech, řekla pro CNN prokuratura v Brestu.