Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Tokijská paralympiáda končí barevným a živým závěrečným ceremoniálem

7 min read

Nejlepší fotografie z tokijské paralympiády

Účinkující drží dopisy s nápisem „Děkuji všem paralympionikům!“ během závěrečného ceremoniálu paralympiády na tokijském národním stadionu v neděli 5. září.

Během závěrečného ceremoniálu zhasne paralympijský plamen.

Vlajkonoši pro Spojené státy, Japonsko a Francii vstupují na stadion během závěrečného ceremoniálu.

Ohňostroj rozsvítí oblohu nad Národním stadionem během závěrečného ceremoniálu.

Tanečníci vystupují během závěrečného ceremoniálu.

Umělci vystupují během závěrečného ceremoniálu.

Sportovci pořizují fotografie, když během závěrečného ceremoniálu osvětluje oblohu nad Národním stadionem ohňostroj.

Při závěrečném ceremoniálu jsou na trati vidět stíny účastníků.

Německý Johannes Floors slaví poté, co v pátek 3. září vyhrál zlato v závodě na 400 metrů.

Ve Velké Británii Lee Manning, vpravo, přihrává míč, když se srazí se spoluhráčem Greggem Warburtonem během basketbalového zápasu na invalidním vozíku proti Japonsku 3. září.

Argentinská Florencia Belen Romero soutěží ve 3. kouli.

Plavci se připravují na závod ve znaku ve čtvrtek 2. září.

Thajská Khwansuda Phuangkitcha, vlevo, soutěží 2. září proti zápasu Ázerbájdžánu Royaly Fatalijevové v taekwondovém zápase.

Nizozemští basketbalisté na invalidním vozíku slaví poté, co 2. září porazili Německo v semifinálovém zápase.

Cyklisté závodí 2. září na mezinárodní závodní dráze Fuji v japonské Oyamě.

Japonský Shingo Kunieda sáhne po odpalu během semifinále tenisu na invalidním vozíku 2. září. Porazil Gordona Reida z Velké Británie.

Americká cyklistka Oksana Masters slaví po zisku zlata v silničním závodě ve středu 1. září.

Australan Dylan Alcott pomáhá dobrovolníkům sušit hřiště před jeho tenisovým zápasem na invalidním vozíku 1. září.

Brazilský Michel Gustavo Abraham de Deus soutěží ve skoku dalekém 31. srpna.

Brazilská Thalita Simplício, vlevo, a venezuelská Alejandra Paola Pérez López soutěží v úterý 31. srpna po boku svých průvodců během závodu na 100 metrů.

Spojené státy Ezra Frech soutěží ve skoku do výšky 31. srpna.

Ruská Viktoriia Lvova podává míč během tenisového zápasu na invalidním vozíku proti japonské Momoko Ohtani v pondělí 30. srpna.

Kubánský Guillermo Varona Gonzalez soutěží ve finále oštěpu 30. srpna.

Švýcar Marcel Hug se připravuje na start závodu na 1 500 metrů, který vyhrál 30. srpna. Letos také získal zlato na 800 metrů a 5 000 metrů.

Mexičanka Mónica Olivia Rodriguez a její průvodce Kevin Teodoro Aguilar Perez reagují poté, co 30. srpna získala zlato v závodě na 1 500 metrů.

Britští hráči slaví poté, co v neděli 29. srpna porazili Spojené státy v zápase o zlatou medaili v ragby na invalidním vozíku.

Japonská Mami Tani soutěží 29. srpna v cyklistické noze triatlonu.

Američanky Eliana Masonová, vlevo, a Amanda Dennisová se v neděli 29. srpna utkají v gólovém zápase proti Brazílii.

Sportovcům pomáhají ven z vody během triatlonu 29. srpna.

Jihoafrický Ntando Mahlangu soutěží ve skoku dalekém, který vyhrál v sobotu 28. srpna.

Rwandská Carine Kwizera, střed, reaguje poté, co 28. srpna napíchla míč během sedavého volejbalového zápasu proti USA.

Rus Alexey Bychenok závodí v pátek 27. srpna v závodu na 5 000 metrů.

Japonská Kanami Furukawa prožívá emoce po svém vítězství ve stolním tenise nad hongkongským Wong Ting Ting 27. srpna.

Španělský Xavier Porras soutěží ve skoku dalekém 27. srpna.

Americký lukostřelec Matt Stutzman drží při soutěži 27. srpna luk nohou.

Basketbalistky ze Spojených států a Německa na invalidním vozíku soutěží 26. srpna v předkole.

Nigerijská powerlifterka Latifat Tijani soutěží 26. srpna. Ve své váhové kategorii získala zlato.

Čínský plavec Zheng Tao, centrum, soutěží 26. srpna na 100 metrů volný způsob.

Maďarská šermířka Amarilla Veresová reaguje poté, co 26. srpna vybojovala zlato v kovárně.

Velká Británie Sophie Wells soutěží v drezuře 26. srpna.

Dánští sportovci slaví poté, co 25. srpna porazili Austrálii v ragbyovém zápase na invalidním vozíku.

Americká plavkyně Natalie Simsová soutěží 25. srpna na 400 metrů volný způsob.

Kanadské Maryam Salehizadeh a Meghan Mahon soutěží 25. srpna v goalball, týmovém sportu určeném pro sportovce s poruchou zraku.

Maďarská šermířka Eva Andrea Hajmasi, vlevo, a čínská Bian Jing soutěží v semifinále šavle 25. srpna. Bian dále získala zlato ve své kategorii.

Egypťan Ibrahim Elhusseiny Hamadtou hraje stolní tenis 25. srpna.

Studenti sledují 25. srpna zápas ragby na invalidním vozíku mezi Novým Zélandem a Spojenými státy.

Turecký plavec Sevilay Ozturk soutěží 25. srpna na 200 metrů volný způsob.

Německá cyklistka Denise Schindlerová slaví poté, co 25. srpna vybojovala bronz v pronásledovacím závodě.

Paralympijský kotel osvětlují tři japonští sportovci během slavnostního zahájení v Tokiu 24. srpna. Atleti, kteří zapálili kotel, byli silová trojka Karin Morisaki, tenistka na invalidním vozíku Yui Kamiji a boccia Shunsuke Uchida.

Morisaki, Kamiji a Uchida zapalují kotel během slavnostního zahájení.

Během slavnostního zahájení explodoval nad Národním stadionem ohňostroj.

Baviči vystupují během slavnostního zahájení, které se konalo na tokijském národním stadionu.

Ruští sportovci se během slavnostního zahájení účastní tradiční přehlídky. Ruští sportovci na těchto paralympiádách jsou oficiálně uznáváni jako členové ruského paralympijského výboru. Důvodem je, že v roce 2019 Světová antidopingová agentura zakázala Rusku dopingové nedodržování všech mezinárodních sportovních soutěží, včetně olympijských her. Ruští sportovci mohou soutěžit pod jménem, ​​vlajkou a národní hymnou své země až v prosinci 2022.

Umělci vystupují během slavnostního zahájení.

Během zahajovacího ceremoniálu jsou vyvěšeny paralympijské a japonské vlajky. Většina míst na stadionu byla prázdná.

Lidé vystupují během slavnostního zahájení.

Během zahajovacího ceremoniálu se členové španělského paralympijského týmu zastavují na selfie.

Prezident Mezinárodního paralympijského výboru Andrew Parsons mává po příjezdu na zahajovací ceremoniál. Vlevo je japonský císař Naruhito.

Zdravotničtí pracovníci představují japonskou vlajku během slavnostního zahájení. Paralympijské hry se konají uprostřed nejhoršího vypuknutí Covid-19 v Japonsku.

Lidé se fotí a sledují, jak ohňostroj osvětluje oblohu.