PDFBEAN

Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Ultramaraton v Číně: Extrémní počasí zabije 21 běžců

2 min read

Horský maraton Huanghe Shilin v horách začal v sobotu ráno za slunečných podmínek. Ale do 13 hodin místního času se změnily povětrnostní podmínky, podle státních podmínek mrznoucí déšť, krupobití a vichřice vrhají běžce v okrese Gansu. Globální časy.

Liang Jing, jeden z dobře známých čínských ultramaratonců, byl mezi těmi, kteří zemřeli, potvrdila hongkonská maratonská skupina Hong Kong 100 Ultra Marathon prostřednictvím prohlášení zveřejněného v neděli.

Maratonská skupina uvedla, že Liang byl „oblíbeným“ členem hongkongské komunity v oblasti závodních stezek. Pravidelně se účastnil každoročního hongkongského závodu na 100 kilometrů stezek a v posledních dvou letech byl na druhém místě, dodal.

Rovněž ho popsal jako „jednoho z nejlepších ultra vytrvalostních sportovců na světě“ a vyjádřil soustrast své rodině.

Jak teploty klesaly v kamenném lese Yellow River, běžci začali hlásit, že trpí podchlazením, zatímco jiní zmizeli.

Organizátoři maratonu závod odvolali a zahájili pátrací skupinu 1200 lidí, která prozkoumala komplikovaný terén. Hledání pokračovalo i po setmění.

Většina soutěžících měla na sobě tenké šortky a trička.

Janet Ng, ředitelka závodu hongkongského 100 ultra maratonu, v neděli pro CNN řekla, že není schopna komentovat důležitost nebo bezpečnost maratonu v Gansu, ale poznamenala, že komunita pro běh na trati truchlí s velkým smutkem .

Jeden účastník řekl místní publikace Red Star News: “V jednu chvíli jsem necítil prsty (protože byla tak studená). Zároveň mi také připadal zmrzlý jazyk.”

Řekl, že se rozhodl závod opustit. „Stáhl jsem se zpět do poloviny hory a vešel jsem do dřevěné chatky ve směru záchranáře. Už bylo asi 10 dalších běžců, kteří přišli dříve, a čekali jsme na záchranu v kabině asi hodinu. Nakonec asi 50 běžců přišel a uchýlil se do kabiny. “

V neděli ráno bylo 151 ze 172 účastníků závodu potvrzeno jako bezpečné, osm z nich bylo v nemocnici. Podle státní správy People’s Daily bylo nalezeno dalších 21 mrtvých.

Vzdálenost závodu 100 kilometrů byla více než dvojnásobná oproti standardnímu maratonu.