October 28, 2021

PDFBEAN

Inovace rozlišují mezi vůdcem a následovníkem

Velká cena Ázerbájdžánu: Max Verstappen utrpěl prasknutí pneumatiky, protože Sergio Perez tvrdí, že vyhrál

2 min read
Verstappen měl čtyři body před úřadujícím mistrem světa Lewis Hamilton na startu nedělního závodu a vypadal, že vyhraje 13. vítězství své kariéry, ale v závěrečných etapách velké ceny utrpěl dramatický úder pneumatiky

Když zbývalo pět kol, štěstí řidiče Red Bullu dojelo, když mu probodla levá zadní pneumatika a narazil do betonové zdi.

Verstappen nedokázal potlačit svou frustraci, když vystoupil ze svého auta a kopl do vyfouknuté pneumatiky.

Závod byl poté pozastaven, aby se odstranily trosky rozházené po trati.

Pozastavení nabídlo Hamiltonovi šanci potenciálně vyhrát Grand Prix nebo alespoň skončit na druhém místě a vytáhnout před Verstappenem v závodě o titul jezdců, ale při pokusu o vyskočení Pereze při rozběhu Brit běžel mimo trať, když zamkl.

Perez vyrazil, aby zajistil své první vítězství pro Red Bull a teprve druhé v kariéře.

Sebastian Vettel se umístil na druhém místě, aby Aston Martin získal své první pódiové umístění v F1, zatímco Pierre Gasly skončil třetí v Alpha Tauri.

Sergio Perez vede Lewis Hamilton během GP Ázerbájdžánu.

‚Pokušení ‘

„Jsem dnes velmi šťastný,“ řekl Perez po svém vítězství. „Za normálních okolností je Baku docela šílené, ale musím to Maxovi omluvit.

„Dnes si vítězství zasloužil a bylo by dobré, kdyby tým získal dvojku, ale výhra je fantastickým výsledkem.“

Hamiiton popsal svůj závěr závodu jako „docela pokorný zážitek“.

„Pracovali jsme tak tvrdě, abychom se vrátili do první desítky, a dal jsem vše na řadu, ale nakonec jsme nakonec prohráli,“ řekl Hamilton pro Sky Sports.

„Připnul jsem spínač, který zabrzdí brzdy, takže jsem při restartu prostě šel rovnou v první zatáčce. Je mi líto kluků a děvčat v týmu. Netušil jsem, že jsem se dokonce dotkl‚ magie ‘ přepnout. “

Perez kráčí ve výběhu před ázerbájdžánskou GP.
Před nedělí si Hamilton zajistil 54 po sobě jdoucích 10 nejlepších umístění, což je běh sahající až do července 2018, kdy musel odejít do důchodu na Velké ceně Rakouska. Brit se nezúčastnil Grand Prix Sakhiru v roce 2020 kvůli pozitivní test Covid-19.

Verstappen je na čele s 105 body, Hamilton je na 101 a Perez třetí na 69.

„Měli jsme to plně pod kontrolou – to, co se stalo, je velmi zklamáním,“ řekl Verstappen pro Sky Sports, když uvažoval o své havárii. „Prohráli jsme v mnoha bodech – mohli jsme otevřít mezeru, a protože se to děje tak blízko ke konci, je to velmi frustrující.